Saturday, January 28, 2017

Dlouhé stráně.

Začalo to, tak jako obyčejně. Věděli jsme, že máme pár dní volna a že chceme někam jet. Ne moc daleko, ale ani ne moc blízko, protože tady v okolí už jsme si všechny destinace splnili. No a jako poslední věc byly hory, tam jsme prostě chtěli stůj co stůj. Když se tohle všechno sečetlo, vyšlo nám jediné. Jedeme do Jeseníků. Ještě v sobotu věčer (dva dny před odjezdem) jsme absolutně nevěděli co tam budem dělat. Dobře, to co tam budem dělat jsme nevěděli, tak do úterý. Ostatně, jako obyvkle.

Jeden z našich cestovatelských bodů bylo navštívit Dlouhé stráně. (Teď to zní směšně, používat pojem cestovatelské sny, ale tak dál zatím nemyslíme) Tak jsme si ten sen splnili. Ráno jsme se pořádně nadlábli, aby jsme v té divočině přežili. Upřímně, nečekali jsme, že to bude nějak výrazně náročné, ale tak znáte to, projistotu si udělat zásoby není nikdy na škodu. A byl to výborný nápad! Hned poté už jsme nadšeně vyráželi vstříc Kouty nad Desnou.

Už ze začátku šlo všechno grandiózně, nevšimli jsme si totiž lávky k lanovce. Za odměnu nás čekal kopec se sklonem skoro pravý úhel v délce průměrné malé dětské sjezdovky s půlmetrem sněhu. Do této rozehřívací aktivity jsme se dali s největší vervou, takže jsme po několikaminutovém zdolání vypadali jako dvě červené rajčata, které někdo právě umyl. Poté už následovalo jen ten příjemný výjezd lanovkou nahoru, kde nás čekala mezizastávka v podání rozhledny. Právě v této části byla obloha úplně zatažená, ale hlavu jsme nesvěsili, ba naopak. Trasa byla naplánována. Po tom, co jsme vlezli do lesa se nám otevřely ty nejkrásnější pohledy na stromy pokryté čepicemi sněhu. Bylo to skoro stejně tak kouzelné jako v každé druhé pohádce o Vánocích. To nejlepší přišlo hned poté, jak jsme les opustili. Ukázala se azurová obloha, všude bílo a neskutečné ticho, nikde ani nohy. Topili jsme se v té ledové kráse pěkných pár minut. Už v téhle chvíli bylo vidět kam musíme dojít a přesně v tuhle chvíli se nám z toho začalo dělat tak trochu nevolno, jelikož jsme se jen a jen bořili do vrstvy sněhu. Každý krok se zdál jak uklouznutí na čerstvě vytřené podlaze. Během cesty se střídaly nálady štěstí, vyčerpání, bolesti a radosti pořád dokola. Byly chvíle kdy už nám začalo být sakra podezdřelé proč už tam nejsme, záhy přišla i odpověď, ale tu si nechám na později. Po dvou hodinách pocení v našich "navrstvi co můžeš" outfitech jsme pokořili vrchol. Upřímně, ten pocit byla čistá euforie a to místo jako v nebi, ostatně fotky vás přesvědčí. Byly jsme tam jen my dva, okolní mraky vinoucí se okolo mohutné nádrže společně s masou ledu a sněhu. I když je tohle místo vytvořeno člověkem, zanechalo v nás jeden z nejsilnějších pocitů. Takže doporučujeme všem, kteří se toho prostě nebojí. 

Základem je mít někoho kdo vás podrží (ať už fyzicky či psychicky). Dobré boty, protože pak taky můžete dopadnout jako my a čvachtat celou cestu zpět. Něco na sebe co se alespoň blíží outdoorovému oblečení, protože s velkou pravděpodobností budete několikrát po zadek zapadlí ve sněhu. A nakonec snad jen neplést si červenou bežkařskou trasu s červenou turistickou, tím si toiž ušetříte spoustu serpentin.  

 


9 comments:

 1. wau, nádherné fotky:) vyzerá to ako z rozprávky. xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  ReplyDelete
 2. Anonymous21:58

  Vy dva jste prostě úplně relationship goal <3

  ReplyDelete
 3. to je fakt nádhera! <3
  a ani nevíš, jak moc se těším, až po pondělku, kdy mám poslední zkoušku, taky někam vyrazím. člověk to po tom zkouškovém opravdu potřebuje, vypnout a KONEČNĚ si užít zaslouženého volna! :D

  ReplyDelete
 4. to muselo být kouzelné :)

  ReplyDelete
 5. To jsou nádherné fotky! :)
  Giveaway Saloos

  ReplyDelete
 6. ja teda zimu vôbec nemusím, ale tvoje fotky vyzerajú čarokrásne, wow :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  ReplyDelete
 7. nadherny fotky, takovahle poradna vychazka uz mi chybi pekne dlouho :)

  ReplyDelete
 8. Takovéhle random výlety bývají těmi nejlepšími, vždy přinesou spoustu nečekaných zážitků. :D Ty fotky jsou úchvatné! :)

  ReplyDelete

thank you so much for your opinion.