Sunday, December 4, 2016

Roatrip around our country.

Na konci srpna jsme se rozhodli, že nutně potřebujeme zažít nějaký roadtrip, kamkolik a jakkoli.

DEN 1
A tak jsme 5. září vyráželi z Brodu vstříc epickému okruhu. Nevěděli jsme kolik kilometrů máme před sebou, jen to, že máme stan, celý zadní prostor plný hrozně potřebných věcí a taky pár bankovek v kapse (ty byly zvlášť důležité). První zastávka byl nádherný kostel v Břeclavi, kam jsme chtěli už pár měsíců. Tam jsme nasály tu správnou cestovatelskou atmosféru a třásli se až uvidíme Lednici. Další přání úspěšně splněno, i když bylo pondělí a všude zavřeno, ale tak skleník a minaret obmrkneme zase příště. Další zastávkou byl Mikulov, který jsme si naprosto zamilovali, až teda na to, že jsme byli hladoví už tak od rána a všude okolo byly jen fancy restaurace a my jsme tak nějak tušili proč šetřit. Viděli jsme zámek, Kozí hádek a vylezli si nahoru na kopec, ten výhled byl jako "tady chci hodně dlouho zůstat". Hlad nás hnal dál a tak jsme pokračovali do Pavlova. Nejkouzelnější město s kempem na malém poloostrůvku. Udělali jsme si poslední večerní výlet. Posbírat pár hroznů do vinohradů a nahoru na zříceninu. Byly to jedny z nejlepších chvil. Ve stanu už nás čekala čínská polévka, zima a pivo. 

DEN 2
Ráno jsem si chytře přivstala, musela jsem si totiž ve stanu s kempovou wifi zapsat předměty na svůj první semestr na výšce, úspěšně. A tak jsme mohli vyrazit vstříc Znojmu. Dechberoucí uličky, kostel sv. Mikuláše, rotunda sv. Kateřiny a velká převelká tima jako bonus. Následoval nákup litru cheap vína a cesta vstříc Vranovsk přehradě společně s kempem Vranovská pláž, kde nebyla ani noha a kasičky ve sprchách žraly peníze, takže jsme věděli, že i třetí den budeme smrdět, super. Ale i tak tam bylo nádherně, hlavně ráno a to počasí, ideálně na koupání (ehm, ne nebylo). A taky jsme ten den viděly obří konopné pole, o fotku si samo říkalo už jen když jsme okolo projížděli.

DEN 3
Dopolední program byl jasný, ale to bysme nebyli my. Ráno jsme nenastartovali, takže milý pán co stanoval s rodinou hned vedle měl startovací kabely, ten nás zachránil! Vzpomínáte jak jsem psala, že jsme tak nějak nevědomky šetřili? Jo, hodilo se to, protože do výdajů se připsala částka za novou baterii do auta. Když byla takhle "formalitka" na námi čekal nás Telč, pro mě absolutně okouzlující město s neobvyklou architekturou. A co jsme zvládli dál? Přejezd do Českého Krumlova. Tohle stálo za to, shodli jsme se, že to je jedno z nejkrásnějších měst ve kterém jsme kdy byli. Tak jsme si ho náramně užili a dali si i vytouženou zmrzlinu za odměnu. A za odměnu jsme si konečně dali i sprchu, po třech dnech. V kempu Koruna byla jinak zima jak na sibiři, nic co by pár doušků vína nespravilo (to jsme si jen mysleli).

DEN 4
Vstříc vytouženým místům! Vyhlídka Máj, kde jsem překonávala svůj strach z výšek a Lom Velká Amerika. Tohle je zase naše nejoblíbenější místo mimo města z celého roadtripu. Doporučujeme celé obejít, kochat se modrozelenou vodou a snít, že třeba jednou si v takové vodě zaplavete, nebo jen smočíte palce na nohou. Noc jsme strávili v kempu Kralštejn, ten je v žebříčku všech šesti, které jsme navštívili nejvýš. Mají tam funkční sprchy a moc milou paní hostitelku.

DEN 5
Na Karlštejn. Okouzlující zážitek, místo plné atmosféry, kterou asi snad nikde jinde nezažijete. Věděli jsme, že tenhle den nebude až tak moc zážitkový, takže v podstatě celý zbytek odpoledne jsme přejížděli do Děčína. Po cestě jsme se stavili jen v lékárně, kde potřeboval můj parťák něco na rýmečku, jak jsem psala, tak v Koruně byla vážně zima a tak se každý balíček kapesníků ukrutně hodil. Dorazili jsme úspěšně do Děčína. Opět okoulující kemp s kocourem a kočkou, která nás v noci vlezla do předsíňky stanu a velmi vehementně vylizovala zbytky od naší večeře. Situace byla asi snad nejkomičtější. To se tak probudíte, slyšíte divné zvuky, vzbudíte druhého, zapnete čelovku, rozepnete zip a hledíte na kočku, která čistí vaše odpadky. Taky jsme byli v Mělníku, ale tam teda soutok Labe a Vltavy moc neokouzlil.

DEN 6
Pravčická brána. To je prostě srdcovka. Neobvyklé místo kam jsme oba dva moc chtěli. Po cestě jsme trošičku skuhrali, ale baset, který to zvládl až nahoru nás namotivoval. Když on, tak i my. Zvládli jsme to. Pokud jste nebyli další doporučení. Všechno to okolí je tak monumetální, že se vám ani nechce věřit, že je to opravdu skutečné. No a potom co jsme naplnily zásoby čerstvého vzduchu jsme zamířili směr Opočno, nebo tam někam, vlastně jsme nevěděli, jen jsme jeli. A tady se znova ukázalo, že šetřit je chytré, zvlášť když vám praskne přední sklo a ten šlic se rozleze do půlky okna. V tu chvíli přestáváte být na parkovištích relativně nenápadní. V ten den jsme mimo jiné viděli Kuks, ale jen tak z 500m, protože tam bylo vinobraní, Opočno s delikátní zmrzlinou a nádrž Rozkoš, kde jsme nakonec naposledy stanovali. Společně s námi se tam o víkendu nacházelo asi tak 100 bílých ovčáků, kteří se ncházeli na každém rohu v libovolné smečce o libovolném počtu členů, chvíli jsem si myslela, že se mi to jen zdá.

DEN 7
Jedna z nejkrásnějších mší v kostele v Josefově, něco tak srdečného nezažívám každý den. No a teď už jen nejdražší sousto z celé cesty, Stezka v oblacích, Dolní Morava. V tu chvíli jsme žili v obrovské euforii, že jsme tohle všechno zvládli, bylo to pro nás v tu chvíli neuvěřitelné a stejně tak se cítím i teď když zpětně vzpomínám na místa a chvíle.

A takhle nějak vypadal jeden z mých prázdninových týdnů. Naprosto nezapomenutelý, naprosto šťastný a tak to chci s vámi sdílet, inspirovat nebo jen umožnit pohled na pár fotek, které vznikly v našich rukou.

Mohli bysme vyprávět hodiny a hodiny, ukazovat další skyrté fotky, které vznikly během celého týdne, ale to byste se asi neprokousali ani do poloviny. 

 

 7 comments:

 1. jé, na vyhlídce Máj jsme také byli :) Jinak máš boží vlasy, čím barvíš? O:-)
  JANNIEBEL

  JANNIEBEL- giveaway

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dekuju :) ale takove jsem měla naposledy v září a pamatuju si, že jsem barviva tak půl roku a pak jsem měla konečně na hlavě tohle. Je to směs všech zrzavých z drogerie. Už bych do toho nešla :D

   Delete
 2. úžasné fotky, navštívili ste krásne miesta, na taký roadtrip by som chcela ísť niekedy :)

  ReplyDelete
 3. Anonymous13:07

  Krásné fotky, jako vždy:) Na hodně místech jsem už taky byla, ale třeba takový Kuks je taky snem navštívit. Chtěla bych někdy zkusit takový ten road trip po více státech nebo rovnou po Spojených státech, ale je strašně hezký, že se něco takovýho dá zažít i u nás doma, v naší pidi republice:D Jana

  ReplyDelete
 4. Ohhh, opět úžasné, jak jinak <3 Zbožňuju tvé fotky, zbožňuju tak píšeš, to mě prostě i po několikati letech nepřestává bavit, jen škoda že je to už méně než bývávalo, ale nevadí, ještě že existuje instagram a já se můžu tvýma fotkama kochat i tam :)

  Vyhlídka Máj a Velká Amerika jsou takové mé drobné české cestovatelské sny, jinak Mikulov je opravdu krásný, byla jsem tam minulý rok a ráda bych se tam ještě někdy vrátila s trochou více času a energie, protože naposledy jsem většinu času pochrupovala v té zámecké zahradě :D ale i tak mě okouzlil :)
  A stezka v oblacích, taky krása! Strašně moc lidí tam začalo jezdit, snad mě to vyjde další léto, tento už nebyl čas ani finance :D :)

  ReplyDelete
 5. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Kolektivní rozum - Obchodníci, kteří využívají eToro's CopyTrader™, mají o 60% větší šance na výhru

  Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

  ReplyDelete

thank you so much for your opinion.