Monday, June 13, 2016

After all.

Psát článek po dlouhé době je pro mě vždycky naprosto vzrušující pocit, ale na druhou stranu se často bojím jestli jsem nevypadla ze cviku. Ale i přes to bych vám ráda povyprávěla co se v posledním měsíci stalo, a že toho nebyla málo.

Ta nejdůležitější věc, mám MATURITU, oujeeeeeeee, i přes to, že v tomhle období jsem viděla nejvíc videí na youtube za celý svůj život. Měsíc neuvěřitelných pocitů, změn nálad, nestíhaček, šití, psaní a učení, ani nevíte jak moc se mi ve čtvrtek devatenáctého ulevilo, i když jsem si první minuty svého pomyslného vítězství neuvědomovala. Byla jsem naprosto šokovaná průběhem samotných zkoušek. Hned jako první jsem si vytáhla gotiku v ČR-moji nejoblíbenější otázku, společně s obhajobou mých prací to byl naprostý sen, stejně tak jako angličtina a francouzština, kde jsem si mile popovídala. A ten pocit když jsem si vytáhla "Návštěvu staré dámy" byl prostě k nezaplacení. Avšak přes to všechno byl pro mě nejsilnější okamžik právě ta chvíle, kdy nám oznámili výsledky, gratulovali a pochválili naše práce, dokonce jsem dostala mnoho krásných komplimentů i nabídek na šití na zakázku, v té chvíli jsem zadržovala slzy štěstí.

Vždycky jsem byla za gympl ráda, protože Péťa je líná a to, že jsem nemusela dělat žádné přijímačky mé nátuře velmi lichotilo. Možná jsem měla sklony k prokrastinačním technikám už dříve. Když se otočím zpátky bude mi to všechno tak chybět. Ještě teď vidím jak jsme jeli jako malí chtiví studentíci na svůj první lyžák a jak jsme o pár let později už jako dospělí jeli na tolik opěvovaný vodák. Ruku v ruce s těmito zážitky jde i stužkáč, nebo třeba maturiťák či poslední zvonění. Vlastně jsem tím chtěa říct ať si užíváte možností, které jsou vám dány. Ony občas od pohledu nemusí být vůbec lákavé, ale o to víc vás můžou překvapit.


Noční příprava na poslední zvonění, selfie tyč a hromada random fotek s bleskem.
Spolužačky a dívky pro život. Nepamatuju si akci na které bysme nebyly společně, pokaždé to stálo za to. Stejně jako neverending předoslavování maturity. Když jsme ráno vyrážely ze dveří ven trochu nás šokovalo již vycházející slunce, ale do té správné roviny nás postavil ranní horký čaj a poslední návštěva školy.
Ráno bylo asi tak 10 stupňů, mož ná bych dala ruku do ohně i za míň, ale když já jsem za tu Pamelu prostě musela jít, bylo to tak nějak osudové. No řekněte, kolikrát za život najdete v sekáči přesně to rudé plavkovité body za 10kč?
A tady už jsem se pilně učila, ale zároveň užívala tak nějak definitivního volna.
Po první z mnoha částí mi bylo neuvěřitelně skvěle. Na sobě jsem měla šaty od mamky, pro štěstí.
s Peťou jsme se dobelhaly pěkně připo...k češtině, ale upřímně, tu učebnici jsem doma otevřela jednou. A to možná byla chyba, ne proto, že stála peníze, ale možná i proto, že kdybych si ji přečetla aspoň letem světem, nemusela bych na některé otázky střílet z desíti metrů.
A tady už mám po písemných, to bylo najednou radosti.
Vysvědčení a fotky pro mě byly nejlepší za těch 8 let, protože aspoň jednou jsem ze sebe nemusela potit matematické vzorce a zaostřovat na ty co jsem měla napsané na taháku.
Během týdne jsem zjistila výsledky písemných maturit.
Taky jsme si udělali celodenní výlet na Slovensko, na Vršatec. V okolí byla snad ta nejkrásnější příroda a ta 7mi kilometrová procházka stáala díky tomu za to.

Byly jsme na skvělém koncertě, který jsme vlastně tak trochu nestihly.
Společně jsme vypustily dárek od Karinky. Napsaly si přání a strávily společně další food addicted večer.
Dostala jsem jeden z nejlepších a nejkrásnějších opožděných dárků k narozeninám.
Vyzkoušeli jsme i Jumppark v Brně a rozhodně můžu doporučit všem co chtějí vyplivnout plíce snadno a rychle. Myslela jsem si, že to bude jen takové hopsaníčko, ale po ukončení jsem jen těžko dokazovala, že to všude na mém těle je JEN pot.
Konečně jsem si dala do pořádku všechny svoje papíry.
Avšak na úkor jiných úklidů, finální verzi se snad i stydím zveřejnit.
A během toho všeho jsme se jezdili dívat na západy.
A poslední den kdy jsem k maturitě vytáhla svoje milované šaty.
Zjistila jsem, že v kuchyni chybí pár nádob všemožných tvarů.
A když už bylo po všem vzala jsem svoji kočičkovou deku k přehradě a spálila se.
Maturitu jsme oslavily totální ultra mega obrovskou vyříračko-vínovou sešlostí. Ve chvílích kdy ostatní skupiny zvracejí kvůli alkoholu my rozepínáme knoflíky u kalhot.
Taky jsme si udělali výlet na Brdo, rozhledna included!
A na rozhlednu do Uherského Hradiště, protože po té jsem vyloženě toužila.
Nakonec jsme si snad každý druhý večer opékali jídlo nad ohněm.
Navštívili Kurovický lom, podruhé a úspěšně. Tím jsme zahájili první prázdninový třídenní výlet.

Druhý den už nás čekala Kroměříž a dechberoucí zahrady kde jsme se mohli honit v přírodních bludištích a obdivovat králíky.

Olomouc nám nabídla nespočet různých možností. Navštívili jsme věž na sv. Mořici, katedrálu sv. Václava a neznámé kostely v okolí, protože to je naše další společná srdcovka. Já jsem prostotě milovník gotiky a baroka. Proto mě všechny tyhle návštěvy tak fascinují.
Všechno jsme večer zakončili sledováním západu slunce poblíž vesnice kde jsme bydleli.

Přes týden jsem se stihla vidět s holkama na filmfestu ve Zlíně. Popiknikovat, poburgříkovat a jen tak se prostě vidět.

Minulou sobotu bylo krásně, to počasí si říkalo o další rozhlednu, snad už 18tou. Travičná u Tvarožné Lhoty.
Za sebou máme i premiéru v bazéně, ale i přehradě v Luhačovicích. Prý se tam nekoupe, ale my dva a postarší manželský pár jsme měli nejspíš jiný názor.
Co mám na své letní brigádě nejradši? Rozhodně východy slunce po dešti, to je prostě něco co vám udělá den hezčím i v pět ráno.
A taky jsem zrzík. Baví mě to, mám ráda změny a zvlášť u vlasů jsem prostě hravá.

Chtěla bych vám všem poděkovat za ty krásné ohlasy na mou maturitní práci. Nedokážete si představit jak příjemně se to četlo. Bořila jsem nos do každé věty a neskutečně mě to zahřálo u srdce <3

Poslední co mě napadá je, že bych vás chtěla poprosit. Když mi píšete komentář s otázkou tak bych vám moc ráda odpověděla, komunikovala. Tím pádem vám dávam k dispozici mail. Přiznávám, jsem hlava děravá a často zapomínám na komentáře odpovědět a potom mě víc a víc mrzí, že vám se odezvy nedostalo. 

pcervikova@gmail.com

5 comments:

thank you so much for your opinion.