Friday, May 6, 2016

Yes I made this.

S velkou slávou, dobře jen s velkým nadšením vám konečně představuju celou svou maturitní práci, díky, které (doufám) odmaturuju.

Všechno to začalo už roky zpátky. Byla jsem docela maličká a mou lásku k šití určitě vzbudila moje mamka. Šila mi snad všechno co jsem jako malá nosila. Doteď si pamatuju jak v první třídě letěly zvonáče, to bylo. Chtěla jsem je ukrutně, ale žádné jsem si v obchodě nevybrala. Byla jsem smutná, avšak mamka mi následovně spíchla ty nejlepší červené zvonáče ever. Všechny holky mi je děsně záviděly. A já jsem byla šťastná, že je mám a že mám svoji nejšikovnější mamku.

O pár let později už jsem chodila do kroužku šití kde jsem si připadala velmi negramotně, což se na mých výtvorech občas dost podepsalo. Světe div se, nakonec jsem si ušila červený zavinovací komplet, ten si taky pamatuju doteď, byla jsem z něj odvařená.

Příběh pokračoval někdy ve druháku na gymplu. Chodili jsme do tanečních a mě bylo jasné, že do bílého dortu být oblečená nechci. Tím vůbec neurážím ty, kterým se to líbí, protože je to v pořádku, stejně tak jako mě se líbí ty moje. Daly jsme s mamkou zase hlavy dohromady a vznikly jedny z nejvíc okouzlujících šatů, které jsem kdy na sobě měla. Mimochodem tady na blogu se objevily právě v článku z kolony. Tady.

Když jsem před začátkem třeťáku vybírala semináře, tak mi bylo jasné, že dějiny umění a výtvarku určitě uživím, minimálně svým nadšením. V té době se mi v hlavě vyvíjel plán, takový malý až nenápadný. Byla to pro mě docela velká challenge.

Nadešlo období čtvrťáku. Podzim. Blížil se stužkáč a mě pálilo to, že šaty stále nejsou ušité. Vize i návrhy mluvily jasně, mé činy nikoli. Po pár týdnech přemlouvání jsem začala. Čtete správně, přemlouvala jsem se, protože jsem se bála, že to pokazím. To jestli se tak stalo nebo ne můžete posoudit na fotkách. Celkově během 6ti měsíců vzniklo 8 sukní, dva topy a jedny šaty. Pro mě to je neuvěřitelný kus práce a už teď mám připravené další projekty na léto, nebo možná i na svaťák.

Jinak jsem se snažila dát do svých prací i nějakou myšlenku. Tím pádem většina kousků je z různých látek ulovených ve slevách nebo částí oblečení, které jsem nevyužila, ale vím, že je využiju v jiné formě. Taky jsem se pokoušela o použití zbytků, které mi třeba zůstaly ze sukně na maturitní ples a tak vznikly vestošaty, které mě ohromě baví.

20 comments:

 1. Krásne! Si šikovná : )

  ReplyDelete
 2. Neskutečně šikovná! Opravdu krásné kousky, hned když jsem poprvé viděla ten zelený komplet byla jsem z něj unešená, a stále se mi neskutečně líbí! :) Zelená ti prostě sluší! <3

  ReplyDelete
 3. Krásný kousky! :-) Jsi šikovná a jako téma maturitní práce se mi to líbí, originální nápad! Taky si ráda sama něco ušiju. Nejvíc se mi líbí zelený komplet a černá asymetrická sukně. Moc ti to sluší!

  ReplyDelete
 4. Páni, všechno to vypadá vážně dokonale, jsi nehorázně šikovná a je to fakt nádhera!!
  Young, wild and free

  ReplyDelete
 5. Anonymous15:39

  Strašně krásné kousky :) kdyby byly v obchodě, určitě bych si je minimálně zkusila a i nějaký koupila :) rozhodně pokračuj v realizaci svých nápadů :)

  ReplyDelete
 6. Fakt skvělý! Vybrala bych si a nejen jednu! <3 Rozhodně v tom pokračuj!! :)

  ReplyDelete
 7. Krása - jak výrobky, tak fotky. Jsi vážně šikovná, máš můj obdiv =)

  ReplyDelete
 8. Skvělá práce, Peťo!

  ReplyDelete
 9. Úžasný, jsi fakt šikovná!:)

  ReplyDelete
 10. Nice:) xx
  Bianka
  http://ruhamania.blogspot.hu/

  ReplyDelete
 11. Naty14:23

  Peťo, moc ti to sluší, jsi nádherná a ještě k tomu moc šikovná a kreativní! Úplně mě uchvátila ta první sukně, takovou prostě člověk v obchodě nesežene a já bych ji hned brala, a z té látky klidně i šaty, neuvažuješ příležitostně šít na objednávku? A nebo ta sukně s knoflíčky,ach...
  A to nemluvím o tvých šatech do tanečních, já budu chodit do tanečních v září a taky se moc nechce do šlehačkových šatů, podobné by se mi moc líbily! Maminka na zakázku nešije?

  Je to paradox vzhledem k tomu, že moje maminka je vyučená krejčí a doma ve sklepě máme šicí stroj, ale maminka už na něj dávno nešije a nějak odmítá to naučit i mě, třebaže jí o to prosím. Tvrdí, že stejně už všechno člověk koupí v obchodě, ale já bych chtěla umět šít právě proto, abych pak mohla nosit originální kousky jako ty. Tak uvidíme, možná časem?

  Věřím, že písemnou maturitu jsi zvládla a hodně štěstí u další! :-)
  Naty

  ReplyDelete
 12. Nádherné, nádherné, nádherné!!! <3
  WITH GREY WOLF

  ReplyDelete
 13. oh, ta zelená a fialová sukně!

  ReplyDelete
 14. Anonymous08:49

  Wow! paráda! Ten smaragdový komplet a fialová dlouhá sukně jsou naprosto úžasné! Ta fotka toho kompletu svrchu je naprosto kouzelná!
  Bude možné výtvory vidět někde naživo?
  V.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dekuju <3
   Je to mozne, normalne je na sobe nosím. Jinak jeste u maturity budou naživo vsechny. Jinak jinde ani jindy asi ne :)

   Delete
 15. cute look~good job

  ReplyDelete
 16. You look lovely! Such good replicas! x

  ReplyDelete
 17. Jsi hrozně hezká! :)

  ReplyDelete
 18. Ůžasná práce, obdivuji ! A jentak dál :)

  ReplyDelete

thank you so much for your opinion.